FANDOM


Emirates Office Tower
adres: Sheikh Zayed Road
Emirates Towers 2005
Emirates Office Tower (po lewej)
Całkowita wysokość: (1 163 ft) 354,6 m
Wysokość do dachu: (1 020 ft) 311,0 m
Kraj: Zjednoczone Emiraty Arabskie
Miasto: Dubaj
Liczba kondygnacji
nadziemnych:
54
Rozpoczęcie budowy: 1996
Ukończenie budowy: 2000
Projektant: Norr Group Consultants Int. Ltd., Hazel W.S. Wong, Woods Bagot United Arab Emirates


Emirates Office Tower

Emirates Office Tower, znany także jako Emirates Tower One, jest 54-piętrowym budynkiem biurowum w Dubaju. Wraz z sąsiednim budynkiem (56-piętrowym Jumeirah Emirates Towers Hotel) jest połączony bulwarem handlowym i tworzy kompleks Emirates Towers, składający się tylko z tych dwóch wież. Jego budowa rozpoczęła się w 1996 roku, a zakończyła w listopadzie 1999 roku. Do budowy użyto głównie betonu i szkła. Powierzchnia podłogowa budynku wynosi 100 000 m². Działa tu 17 szybkobieżnych wind. Całkowita wysokość budynku wynosi 354,6 metrów (1 163 ft), co daje mu jak na razie pierwsze miejsce w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pod względem wysokości. Jednak w trakcie budowy już są trzy budynki, które przewyższą Emirates Office Tower (Burj Dubai, 23 Marina i Almas Tower). W zestawieniu wszystkich wieżowców na świecie zajmuje jak na razie 12 miejsce. Najwyżej położone piętro znajduje się na wysokości 255 metrów.

Zobacz też Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.